Strona główna
Wybór drzwi i okien: na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Wybór drzwi i okien: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

19.06.2024

Wybór drzwi i okien: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Planując remonty w Radomiu, warto zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiednich drzwi i okien. Ich jakość wpłynie na komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę naszego domu czy mieszkania. W poniższym artykule przedstawiamy cztery kluczowe kwestie, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie drzwi i okien.

 

Parametry techniczne i izolacyjne

 

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, są parametry techniczne drzwi i okien. W przypadku okien warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła (Uw), który informuje o tym, jak dobrze okno izoluje pomieszczenie od zewnętrznego chłodu. Im niższa wartość współczynnika Uw, tym lepsza izolacyjność termiczna okna. Ważnym parametrem jest również współczynnik przenikania światła (g), który informuje o ilości światła wpadającego do pomieszczenia przez szybę. W przypadku drzwi warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję oraz materiały, z których zostały wykonane. Drzwi wejściowe powinny być solidne i odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz próby włamań.

 

Bezpieczeństwo i ochrona przed włamaniem

 

Kolejnym istotnym aspektem jest bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe powinny być wyposażone w atestowane zamki, klamki oraz wkładki bębenkowe, które utrudnią włamanie. Warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe, które posiadają odpowiednie certyfikaty i spełniają normy bezpieczeństwa. W przypadku okien warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję oraz sposób montażu. Okna o podwyższonej odporności na włamanie powinny być wyposażone w specjalne okucia antywłamaniowe oraz hartowane lub laminowane szyby.

 

Estetyka i dopasowanie do stylu wnętrza

 

Wybierając drzwi i okna, warto również zwrócić uwagę na ich estetykę oraz dopasowanie do stylu wnętrza. Drzwi wewnętrzne powinny harmonijnie współgrać z resztą wystroju, a także spełniać swoje funkcje użytkowe. W przypadku okien warto zwrócić uwagę na kształt, kolor oraz rodzaj profili. Dostępne są różne materiały, takie jak drewno, PCV czy aluminium, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i upodobań.

 

Gwarancja i serwis

 

Warto również sprawdzić, jak długo producent udziela gwarancji na swoje produkty oraz jak wygląda serwis posprzedażowy. Dobrej jakości drzwi i okna powinny posiadać co najmniej kilkuletnią gwarancję, która obejmuje również usługi montażu. W przypadku ewentualnych problemów związanych z eksploatacją drzwi i okien warto mieć pewność, że producent zapewni szybką i profesjonalną pomoc. Jeśli chodzi o remonty, Radom i okolice to rejon działania hurtowni takich jak 3DECO.